מיתוסים על עולם ההשקעות בנדל"ן

בשנתיים האחרונות יצא לי לפגוש ולשוחח עם מתעניינים רבים בתחום ההשקעות בנדל"ן.
הדהים אותי לגלות שבאופן עקבי, לאותם אנשים, אף על פי שמעולם לא עסקו ו\או התעניינו בתחום, יש מיתוסים רבים בנוגע לעולם ההשקעות בנדל"ן – מיתוסים שהגיע הזמן לנפצם.

1) "בשביל נדל"ן צריך הרבה כסף…"
חברים, הקלישאה "כסף זה לא הבעיה" מקבלת בתחום ההשקעות בנדל"ן תוקף מציאותי. משקיעים רבים מחפשים מה לעשות עם כספם וברגע שיזהו הזדמנות טובה להשקעה, יהיו מוכנים להשקיעו. כך למשל, גם אם אינכם מיליונרים או אפילו גם אם אינכם מבוססים כלכלית, תוכלו לבצע עסקאות נדל"ן.
מה שאתם צריכים למעשה בשביל לבצע עסקה זה לא כסף, אתם צריכים את היכולת לזהות הזדמנות. אם תהיה לכם היכולת לזהות הזדמנות , להראות לאותם בעלי ממון כיצד הם מרווחים ולהוכיח זאת ע"י תוכנית עסקית מסודרת הנותנת מענה לכל שאלה, אני יכול להבטיח לכם שכסף, זה לא הבעיה!

2) "ומה אם הדוד יתפוצץ?"
"נכס להשקעה לרוב הוא נכס ישן, רעוע, אין לי כוח כל שני וחמישי לבצע תיקונים" – השנה חגגנו 100 שנה לעיר תל אביב, במרכז תל אביב (אחד המקומות היקרים בארץ) עומדים נכסים בני 50, 60 ,70 שנה ואף יותר… עומדים, קיימים ומאוכלסים! יתכן שאותם נכסים אף יקרים יותר מבית מגוריכם. נכס להשקעה הינו לרוב נכס קטן, בעל 5 נקודות מים לכל היותר, שיפוץ קומפלט הכולל אינסטלציה, חשמל, צבע וקרמיקה לא אמור לעלות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים בודדים וברוב המקרים ניתן לבצע תיקונים נקודתיים. זכרו – אם העסקה היא אכן עסקה טובה, שווה לבצעה, כן, גם אם הדוד יתפוצץ.

3) "אתה לא חושש שהשוכר לא ישלם וישתלט על הנכס?"
אחד המיתוסים הנפוצים יותר והמפחידים ביותר הינו אותו שוכר שנכנס לכם לדירה משתלט עליה ומסרב להתפנות. עד לפני כשנה, פרצה בחוק אפשרה לשוכרים פשוט להשתלט על נכסים ולא לשלם, הליך הפינוי היה מורכב, יקר, דרש התערבות משפטית וכפי שרובנו יודעים בישראל טחנות הצדק טוחנות לאט ולכן נוצרו מצבים אבסורדיים בהם שוכרים פשוט "התנחלו" להם בנכס, סירבו להתפנות ואם בעל הנכס היה נוקט ב"הליך משמעתי" שהוא לא תלונה ותביעה משפטית, הוא היה מוצא את עצמו בחקירה משטרתית. כיום קיימת תקנה המאפשרת הליך פינוי מהיר של דייר שלא משלם עד 30 יום .
לכן חברים יהיו רגועים – אם אכן נתקלתם בדייר מסוג זה, תוך 30 יום הוא כבר בחוץ. זוהי לבטח לא סיבה לתקוע את התקדמותכם לעבר ביטחון ושפע כלכלי.

רוצה ללמוד עוד על נדל"ן?

Incoming search terms for the article:

פוסטים קשורים:

Tags: , , , ,

יום שבת, מרץ 27th, 2010 השקעות, נדל"ן

תגובה אחת to מיתוסים על עולם ההשקעות בנדל"ן

  1. מעניין מאוד!!!

  2. איילת חצור on אוגוסט 17th, 2010

כתיבת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree

חיפוש באתר

 

מוצרים – אבא עשיר אבא עני